
Staat uw gewenste locatie er niet bij dan kunt u zich voor een cursusdeelname melden via academie@ngv.nl en dan berichten we u als er nieuwe mogelijkheden zijn die door ons zijn georganiseerd.
EINDHOVEN Start 7 oktober 2026
Organisator: NGV Afdeling Kempen- en Peelland
Docent: Ben Bal
Locatie: ’t Trefpunt, Belgieplein 20, 5628 XJ Eindhoven
Informatie: 8 woensdagmiddagen 13.30-15.30 uur, start 7 oktober, daarna 14, 21 en 28 oktober en 4, 11, 18 en 25 november
Tijd: 13:30-15:30 uur
Kosten: NGV Leden: € 67, Niet Leden € 99
Aanmelding: Aanmeldingen voor deze cursus via email naar cursussen-kpl@ngv.nl. je kunt je vanaf nu aanmelden. Leden van NGV-afdeling Kempen- en Peelland hebben voorrang bij de plaatsing. Bij over intekening kom je op de wachtlijst voor als er deelnemers uitvallen en op de lijst voor de volgende gelegenheid dat de cursus gegeven wordt.
CUIJK 16 oktober 2026
Organisator: NGV afdeling Land van Cuijk en Ravenstein
Doelgroep: beginners en gevorderden
Docent: Tony Klomp
Locatie: MFA de Valuwe, de Valuwe 1, 5431 AV Cuijk
Informatie: Oud Schrift lezen is eigenlijk een onmisbare vaardigheid voor iedere genealoog.
Wie zich als stamboomonderzoeker verdiept in de periode vóór de Franse Tijd, ontdekt een schat aan historische bronnen. Maar waar vind je deze bronnen en hoe lees je wat er daadwerkelijk staat? Want veel documenten zijn geschreven in oud schrift.
Het leren lezen daarvan vraagt oefening én een juiste aanpak. “Is het woord of de zin niet te lezen, kijk dan naar soortgelijke teksten of zoek het moeilijke woord op wat je denkt dat er staat. Vaak is het dan herkenbaar,” zo zegt Tony Klomp.
Tijd: 14:00-16:00 uur
Kosten: NGV leden gratis, niet leden € 25,00
Aanmelding: https://www.ngv-landvancuijkenravenstein.nl/oud-schrift/
